Generátor ozonu Ozotek 200mm

Generátor ozonu Ozotek 200mm

10.900 

Ozonizér

    • trubkový generátor ozónu
    • čistí vzduch od mikroorganismů a pachů
    • průměr 200mm, průtok až 2000m3/h, spotřeba 75-120w
    • ! není určen k použití v obývaných prostorech !
Množství
Katalogové číslo: 20350 Kategorie: ,

Generátory ozónu najdou své uplatnění při sterilizaci prostor od virů, bakterií a plísní.
S vysokým výkonem koncentrací ozonu na m3 je dodáváme do ordinací, exponovaných prostor jako jsou čekárny u lékaře, autobusy, metro, hotely, byty atd…
Vysoké dávky ozonu 100% sterilizují exponovaný prostor v řádu desítek minut.
Nejlevnější a nejsnadnější způsob sterilizace, jelikož vzduch = plyn se dostane do každé skulinky.
Ozonizéry nenahrazují mechanickou desinfekci.

Tyto zařízení často dodáváme do restaurací, kde je kvůli požadavkům okolí (centra měst, blízkost obytné zóny) nutnost nevypouštět zápachy.
Úpraven vody / kanalizací, bioplynových stanic, případně i do zařízení, kde aktivní ozon slouží k jednorázové desinfekci prostor a odstranění zápachu, jako jsou převlékací šatny / posilovny / stáje / restaurace a objekty které dříve sloužily k jiným účelům a byly nedostatečně zrekonstruovány, kde se vyskytuje zápach např: zažraný zápach z cigaret do vybavení, stěn, interieru atd. atd.

Generátory ozónu v některých případech mohou úplně nahradit uhlíkový filtr a odstranit zápach, nicméně, primárně se s nimi počítá jako s doplňkem k uhlíkovému filtru koncovému, nebo průběžnému.
V případě použití v restauraci / kuchyni je zde samozřejmě nutnost více stupňové filtrace (digestoř / aktivní uhlí, tukový filtr) poté napojení ozonizéru jako výstupního členu.

Ozón je korozní prvek, proto je doporučen jako koncový člen, v opačném případě urychlí korozi kovových částí vzduchotechniky
I přes vyšší pořizovací náklad se jedná o skvělou investici , která má velmi rychlou návratnost hlavně v případě kdy dokáže úplně nahradit uhlíkový filtr, v takovém případe je návratnost 1-2 roky.
Díky levným servisním nákladů, které spočívají ve výměně destiček (destička cca 500kč – životnost cca 2 roky) počet destiček na ozonizéru dle průtoku 1-10ks a spotřebě energie do 120W jsou generátory ozónu velice levné na provoz.

Co je to vlastně ozón?

Ozón se skládá ze třech atomů kyslíku, O3. Vzniká působením UV záření, ale také jako výsledek reakce oxidu dusnatého s těkavými organickými sloučeninami a rovněž během atmosférických výbojů. Pokaždé po bouřce s četnými blesky cítíme čerstvější vzduch právě díky přítomnosti ozonu. Ozón likviduje viry, bakterie, alergeny a spory plísní – bez použití chemických látek. Dezinfekce tímto plynem se proto využívá v medicíně, vodárenství a dalších oborech. Zároveň štěpí zápachy a odstraňuje je. Zajišťuje tak čisté a zdravé prostředí bez škodlivých částic. Ozon patří k nejsilnějším oxidantům, proto se uplatňuje během dezinfekce a dezodorizace, a také během odbarvování nebo odstraňování nepříjemné chuti z některých potravinářských produktů. Používá se ve formě plynu (častěji) nebo ozonové vody. Silný oxidant se nejčastěji využívá během dezodorizace, protože mění vlastnosti nejrůznějších organických sloučenin, které rozhodují o nepříjemných zápaších. Ozon účinně ničí bakterie, plísně a viry, a proto je možné ho používat při dezinfekčních zákrocích všeho druhu.

Ozon nemaskuje příčinu zápachu, ale trvale ji odstraňuje!

Možnosti jak využívat ozón jsou četné. Zákroky s jeho použitím jsou příznivé pro životní prostředí a dokonce akceptované v ekologické produkci potravin. Díky použití ozónu nevznikají žádné vedlejší produkty. Ozón není stálý; přebytek plynu se velmi rychle rozkládá na kyslík. Slabým místem ozónu je to, že se jedná o plyn korozní ve vztahu ke kovům. Je nebezpečný pro elektrická zařízení (vedení), jelikož může oxidovat povrch kovových zařízení.

Pro efektivní desinfekci a účinné odstraňování pachů pomocí „aktivního kyslíku“ (O3) Vám nabízíme generátory ozónu. Zařízením prochází kyslík O2, který se pomocí „tichých“ výbojů z části přeměňuje na nestabilní ozon O3. Doporučujeme používat v kombinaci s ventilátory, které Vám také rádi nabídneme. Díky vysokým otáčkám ventilátoru, který za krátký čas zpracovává desítky m3 vzduchu, jsou tyto generátory ozónu předurčeny pro nejširší oblast použití.

Nová řada generátorů ozónu OZOTEK je vyvinuta speciálně pro čištění vzduchu proudícího ve ventiláčním potrubí. Umístění za ventilátorem a filtrem, umožňuje lampě obsažené v jednotce vytvářet molekuly ozónu, které při projekci do vzduchu, zajistí odstranění mikroorganismů tvořících zápach. Proto by také tyto generátory měly být umístěny ve vzduchovém potrubí a ne volně v místnosti.

Je potřeba zajistit, že veškerý vzduch, který byl ošetřen generátorem není recirkulován zpět do pěstebního prostředí, ale je extrahován ven! Není vhodný k použití v obývaných prostorech! Pozor OZÓN je jedovatý plyn, zařízení musí být na “výstupu” ven, kde se smísí se vzduchem, nikdy ne do místnosti!

Hmotnost 8.000 kg
0

TOP