Generátor ozonu Ozotek 250mm

Generátor ozonu Ozotek 250mm

14.900 

Ozonizér

  • trubkový generátor ozónu
  • čistí vzduch od mikroorganismů a pachů
  • průměr 250mm, průtok až 3000m3/h, spotřeba 75-120w
  • !není určen k použití v obývaných prostorech!

Není skladem

Katalogové číslo: 20351 Kategorie: ,

Co je to vlastně ozón?

Ozón se skládá ze třech atomů kyslíku, O3. Vzniká působením UV záření, ale také jako výsledek reakce oxidu dusnatého s těkavými organickými sloučeninami a rovněž během atmosférických výbojů. Pokaždé po bouřce s četnými blesky cítíme čerstvější vzduch právě díky přítomnosti ozonu. Ozón likviduje viry, bakterie, alergeny a spory plísní – bez použití chemických látek. Dezinfekce tímto plynem se proto využívá v medicíně, vodárenství a dalších oborech. Zároveň štěpí zápachy a odstraňuje je. Zajišťuje tak čisté a zdravé prostředí bez škodlivých částic. Ozon patří k nejsilnějším oxidantům, proto se uplatňuje během dezinfekce a dezodorizace, a také během odbarvování nebo odstraňování nepříjemné chuti z některých potravinářských produktů. Používá se ve formě plynu (častěji) nebo ozonové vody. Silný oxidant se nejčastěji využívá během dezodorizace, protože mění vlastnosti nejrůznějších organických sloučenin, které rozhodují o nepříjemných zápaších. Ozon účinně ničí bakterie, plísně a viry, a proto je možné ho používat při dezinfekčních zákrocích všeho druhu.

Ozon nemaskuje příčinu zápachu, ale trvale ji odstraňuje!

Možnosti jak využívat ozon jsou četné. Zákroky s jeho použitím jsou příznivé pro životní prostředí a dokonce akceptované v ekologické produkci potravin. Díky použití ozonu nevznikají žádné vedlejší produkty. Ozón není stálý; přebytek plynu se velmi rychle rozkládá na kyslík. Slabým místem ozonu je to, že se jedná o plyn korozní ve vztahu ke kovům. Je nebezpečný pro elektrická zařízení (vedení), jelikož může oxidovat povrch kovových zařízení.

Pro efektivní desinfekci a účinné odstraňování pachů pomocí „aktivního kyslíku“ (O3) Vám nabízíme generátory ozonu. Zařízením prochází kyslík O2, který se pomocí „tichých“ výbojů z části přeměňuje na nestabilní ozon O3. Doporučujeme používat v kombinaci s ventilátory, které Vám také rádi nabídneme. Díky vysokým otáčkám ventilátoru, který za krátký čas zpracovává desítky m3 vzduchu, jsou tyto generátory ozonu předurčeny pro nejširší oblast použití.

Nová řada generátorů ozonu OZOTEK je vyvinuta speciálně pro čištění vzduchu proudícího ve ventiláčním potrubí. Umístění za ventilátorem a filtrem, umožňuje lampě obsažené v jednotce vytvářet molekuly ozonu, které při projekci do vzduchu, zajistí odstranění mikroorganismů tvořících zápach. Proto by také tyto generátory měly být umístěny ve vzduchovém potrubí a ne volně v místnosti. Je potřeba zajistit, že veškerý vzduch, který byl ošetřen generátorem není recirkulován zpět do pěstebního prostředí, ale je extrahován ven! Není vhodný k použití v obývaných prostorech!

Hmotnost 8.000 kg
0

TOP