Jungle In Da Box Složka B 1L

Jungle In Da Box Složka B 1L

370  349 

JungleInDaBox

  • složka B
  • balení 1L
Množství
Katalogové číslo: 70812 Kategorie: ,

JungleInDaBox

  • Optimální forma přijímaných živin: Všechny živiny dodávané rostlinám hnojivem JungleInDaBox jsou výhradně ve formě, v jaké se tyto živiny vyskytují v přírodě v půdě. Toto není zdaleka samozřejmostí, mnoho výrobců volí z ekonomických důvodů zdrojové látky ve formách, které zatežují rostlinu nadbytečnými chemickými procesy. Díky optimální formě je zajištěna naprostá využitelnost složek hnojiva a energie fotosyntézy na stavbu rostliné hmoty. JungleInDaBox neobsahuje žádné balastní, pro rostliny nepotřebné látky, a proto splňuje náročnější požadavky na výživu při pěstování pod LED osvětlením. Obsah všech živin ve formě přímo využitelné rostlinou dovoluje i použití na vysoce účinné hnojení přímo na list (např. při klonování, jako léčebné hnojení a.j.), nebo hnojení v aeroponických systémech.
  • Integrované biodoplňky: Obsahuje huminové a fulvo kyseliny, které jsou nejúčinnější složkou humusu obsaženou v kvalitní černozemi, tedy čistě přírodní látky. Tyto kyseliny působí jako nosič pro další biologicky aktivní látky: aminokyseliny a polysacharidy. Vazba základních živin na huminové kyseliny zvyšuje příjem těchto živin oproti hnojivu pouze minerálnímu. Výrazně se zvýší tvorba biomasy, aktivita rostlinných enzymů a tvorba přirozených fytohormonů. Schopnost huminových kyselin vázat iontovou formu živin účinně zamezuje přesolení substrátu. Tuto funkci nabízí většina výrobců odděleně jako samostatný doplněk.
    Další významnou složkou je vitamin B1, obsažený například v obilninách, luštěninách, kvasnicích a jádrech ořechů.
 Tento vitamin je důležitý jak pro naše lidské tělo, tak pro masivní podporu kořenového systému u rostlin, a to po celý jejich vegetační cyklus. Projevuje se bohatým kořenovým balem, nezřídka prorůstajícím ze substrátu ven po odtokovém roštu. Tato funkce úzce souvisí s nulovou hladinou chloru v zálivce. Výrazně brání odumírání kořenů (hnědnutí, zčernání); kořeny jsou silné, krásně bílé a bohatě větvené.
  • Unikátní vlastnosti: Specialitou našeho hydroponického hnojiva jsou samostatné pufrační mechanismy, které pomáhají udržovat stabilní PH zálivkového roztoku. Budete příjemně překvapeni snížením spotřeby přípravků na úpravu PH zálivky, v některých případech (dle kvality místní vody) zcela odpadne jejich používání. Na rozdíl od přípravků jiných výrobců jsou všechny mikroprvky vázány v chelátových vazbách, což vylučuje jejich toxicitu, umožňuje dostupnost přesně podle potřeb rostliny a vylučuje možnost předávkování.
  • Je šetrné k uživateli i životnímu prostředí: JungleInDaBox neobsahuje žádné umělé barviva na rozlišení složek. Zbarvení roztoků je způsobeno výhradně organickými látkami. Díky kvalitě použitých surovin můžeme garantovat neměřitelný obsah těžkých kovů, jak dokazuje analýza referenční laboratoře ÚKZÚZ. Tyto skutečnosti umožňují použití při pěstování rostlin pro léčebné použití. Hnojivo je vyrobeno bez použití sloučenin chloru (např.tzv. draselná sůl). Zejména čeleď konopovité (Cannabaceae) je vysoce citlivá na zvýšený obsah chloru, který blokuje tvorbu kořenů.
Hmotnost 1.100 kg
0

TOP